Informacje klubowe


Cze Spotkanie w Turku 

 W dniu 07.12.2014. w klubie SP3KWA w Turku odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów zrzeszonych w OT-27. Byli tam też przedstawiciele naszego klubu w osobach: Waldka SP3TYI, Wiesia SQ3CZ i Janusza SP3IAS.
Njawżniejszym dla nas uateleniem na tym spotkaniu jest to, iż w roku  2015 nasz klub będzie ponownie organizatorem corocznego spotkanie członków i sympatyków OT-27 w Czeszewie.


Czeszewo (sierpień 2014)

W dniach 22 - 24 sierpnia "popełniliśmy" kolejny biwak w Czeszewie. Było zajefajnie. Dotarł też Roman DJ6EP. W uznaniu pokonanych trudów związanych z przyjazdem i pobytem na naszym biwaku został zgłoszony i przyjęty wniosek o przyjęcie Romana w poczet członków honorowych klubu SOP3PJA.

ŁOŚ 2014 (maj 2014)

I kolejy ŁOŚ za nami. Jak zwykle było super. Pogoda i humory dopisały. W sobotnie popołudnie nawiedziła nas krótkotrwała burza, po której wystąpiły doskonałe warunki propagacyje, które trwały ok. pół godziny. Robiliśmy łączności z ręczników z mocą 1 W z jarocińskim przemiennikem z raportami 59 w obu kierunkach.


Więcej zdjęć w zakładce "Galeria".


 Gość w klubie... (kwiecień 2014)

Na spotkaniu klubowym w dn. 24 kwietnia br. odwiedził nas Roman DJ6EP (ex SP3GDQ), znzny micro- (a wkrótce zapewne nano-) -falowiec. Dzięki tym odwiedzinom niektórzy z kolegów mieli okazję spotkać się z Romkiem po raz pierwszy od jego wyjazdu do DL-u.
 Poniżej pamiątkowe zdjęcie.Spotkanie zarządów klubowych w Ostrowie 08.12. 2013
Przedstawiciele naszego klubu (Janusz SP3IAS oraz Waldek SP3TYI) byli obecni na tym spotkaniu. Najważniejszym dla nas rezultatem tego spotkania jest fakt, że coroczne spotkanie oddziałow, które odbywało się od wielu lat w Ostrowie, będzie odbywało się rotacyjnie w różnych miejscach. W roku 2014 organizatorem bedzie nasz klub, a miejsce to, oczywiście, Czeszewo.

Festiwal Stowarzyszeń Jarocin 2013 (czerwiec 2013)

W dniu 16 czerwca br. klub nasz bierze udział w piątej już edycji Festiwalu Stowarzyszeń w Jarocinie. Będziemy z radiostacją rozstawieni na polanie przed pałacem w parku. 
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych od godz. 15.00.
Powinniśmy być widoczni z daleka - będzie rozwieszony nasz klubowy baner. 
Do zobaczenia i usłyszenia na paśmie.

Odliczamy dni do ŁOS-ia 2014...(maj 2013)

I koleje, ogólnopolskie spotkanie krótkofalowców, ŁOŚ 2013 już jest za nami. Nazwa tej imprezy wzięła się z miejsca spotkania. Otóż krótkofalowcy zjeżdżają się na wzgórze, które leży na styku trzech województw: Łódzkiego, Opolskiego i Śląskiego. Wypada to niedaleko miejscowości Jaworzno, 25 km od Wielunia. 
Z naszego środowiska zjawiło się sporo kolegów i jedna koleżanka (!). Przybyli tam: SQ3HXH, SQ3KNU, SP3IAS, SP3TYI, SP3JLV, SQ3CZ, SQ3POY, SP3XPJ, SQ3KLE, SQ3KLD, SP3GEM oraz SQ3JVW. Była to najliczniejsza reprezentacja naszego środowiska w dotychczasowych wyjazdach na tę imprezę. 
Jak zazwyczaj, było sympatycznie, była okazja, aby uścisnąć dłoń kolegom znanym z pasma i porozmawiania "w realu". Oczywiście, z powodu ogromnej ilości uczestników (zarejestrowanych 972 i ok. 200 niezarejestrowanych), nie było możliwości spotkać się ze wszystkimi znajomymi..
To tyle w telegraficznym skrócie...
Kilka fotografii w galerii.

Już po....(maj 2013)

Biwak w Czeszewie w dniach 11-12 maja br. przeszedł już do historii. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale dobre humory i frekwencja dopisały na pięć z plusem.
Mimo przekrapiajacego deszczu zjawiło się sporo osób. Jedni przyjechali na jeden dzien, inni na 2 i więcej... Nie zawiódł nas również i tym razem Darek SQ3EVL - człowiek orkiestra. 
Miłka SP3HOS przygotowała pyszną grochówkę, a na deser placek. 
Dzięki temu spotkaniu, jeden z naszych kolegów, dotychczas błądzący, Michał SP3WYP, zgłosił swój akces do naszego klubu  i tym sposobem przybył kolejny członek do naszego Klubu.
Potwierdziła się maksyma Wiesia SQ3CZ, że nie ma złej pogody, tylko nie zawsze jest się odpowiednio przygotowanym do niej. My byliśmy na taką pogodę przygotowani i dlatego  wszyscy wracali do domów zadowoleni.


CZESZEWO MAJ 2013 
W dniach 11-12 maja b.r. w Czeszewie rozpoczynamy sezon letni, po długiej i dokuczliwej zimie. Zapraszamy koleżanki i kolegów krótkofalowców i sympatyków naszego hobby na to spotkanie. Miejsce spotkania jest prześliczne, można oczywiście przenocować we własnym "sprzęcie" (namiot, samochód itp.). Warunki organizacyjne podobne trochę do ŁOS-ia, z tą różnicą, że nie ma cateringu, ale jest za to energia elektryczna.
Opis dojazdu w zakładce "Czeszewo info"
Wszelkie pytania można kierować telefonicznie 606-438-968 lub mailowo sp3ias@op.pl.

ZAPRASZAMY

100-LECIE HARCERSTWA NA TERENIE ZIEMI JAROCIŃSKIEJ 

W niedzielne popołudnie od godz. 14.00 w dniu 28 kwietnia 2013 nasza stacja klubowa SP3PJA będzie pracować miejsca obchodów 100-lecia harcerstwa na Ziemi Jarocińskiej. Impreza odbędzie się na polanie przed pałacem w parku. Zapraszamy wszystkich chętnych do łączności głównie w paśmie 40m oraz 80m.